top of page
  • kflis3

Jak wykonać profesjonalne zabezpieczenie ogrodzenia w zimie?


Zima to czas, gdy ze szczególną dbałością należy zadbać o elementy posesji pozostające na zewnątrz. Niekorzystne czynniki atmosferyczne potrafią sprawić wiele szkód, gdy nieodpowiednio lub w ogóle nie zadbamy np. o ogrodzenie. Przekonaj się więc z pomocą niniejszego artykułu, w jaki sposób najlepiej zadbać o ogrodzenie w czasie zimy!

Ochrona dopasowana do rodzaju ogrodzenia

Oczywiście kroki, jakie podejmiemy aby zabezpieczyć nasze ogrodzenie przed wpływem zimowych czynników będą zależeć od rodzaju posiadanego ogrodzenia. Jeśli nasze ogrodzenie wykonane jest z drutów stalowych, przekonajmy się, czy jest ono ocynkowane. Jeśli tak, nie mamy większych powodów do obaw – tego typu ogrodzenie bez problemu poradzi sobie z warunkami zimowymi i nie musimy podejmować żadnych dodatkowych kroków. Co jednak, jeśli nasz płot wykonany jest z innego materiału lub nie został pokryty warstwą cynku?

Po pierwsze - kontrola

Zanim na termometrze pojawią się temperatury poniżej zera, a dookoła wszystko przykryje śnieg, warto sprawdzić, w jakim stanie znajduje się obecnie nasze ogrodzenie. Niezależnie od tego, czy posiadamy ogrodzenie wykonane ze stalowych drutów czy też betonowych słupów, warto wiedzieć czy nie pojawiły się w nim żadne uszkodzenia, takie jak ubytki czy ogniska korozji. Takie pierwsze oznaki problemów, które nie zostaną w porę ujarzmione, mogą doprowadzić do szkód w późniejszym czasie, dlatego należy zająć się nimi jak najszybciej.

Odpowiednie oczyszczenie ogrodzenia