top of page
  • kflis3

Jak wykonać profesjonalne zabezpieczenie ogrodzenia w zimie?


Zima to czas, gdy ze szczególną dbałością należy zadbać o elementy posesji pozostające na zewnątrz. Niekorzystne czynniki atmosferyczne potrafią sprawić wiele szkód, gdy nieodpowiednio lub w ogóle nie zadbamy np. o ogrodzenie. Przekonaj się więc z pomocą niniejszego artykułu, w jaki sposób najlepiej zadbać o ogrodzenie w czasie zimy!

Ochrona dopasowana do rodzaju ogrodzenia

Oczywiście kroki, jakie podejmiemy aby zabezpieczyć nasze ogrodzenie przed wpływem zimowych czynników będą zależeć od rodzaju posiadanego ogrodzenia. Jeśli nasze ogrodzenie wykonane jest z drutów stalowych, przekonajmy się, czy jest ono ocynkowane. Jeśli tak, nie mamy większych powodów do obaw – tego typu ogrodzenie bez problemu poradzi sobie z warunkami zimowymi i nie musimy podejmować żadnych dodatkowych kroków. Co jednak, jeśli nasz płot wykonany jest z innego materiału lub nie został pokryty warstwą cynku?

Po pierwsze - kontrola

Zanim na termometrze pojawią się temperatury poniżej zera, a dookoła wszystko przykryje śnieg, warto sprawdzić, w jakim stanie znajduje się obecnie nasze ogrodzenie. Niezależnie od tego, czy posiadamy ogrodzenie wykonane ze stalowych drutów czy też betonowych słupów, warto wiedzieć czy nie pojawiły się w nim żadne uszkodzenia, takie jak ubytki czy ogniska korozji. Takie pierwsze oznaki problemów, które nie zostaną w porę ujarzmione, mogą doprowadzić do szkód w późniejszym czasie, dlatego należy zająć się nimi jak najszybciej.

Odpowiednie oczyszczenie ogrodzenia

Aby mieć pewność, że nasze ogrodzenie jest odpowiednio przygotowane na przyjście zimy, koniecznie przeprowadźmy jego oczyszczenie. W tym celu możemy użyć papieru ściernego lub drucianej szczotki, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się wszelkiego rodzaju zabrudzeń, zadrapań, rdzy czy mchu. Pamiętajmy, że dotyczyć to będzie każdego rodzaju powierzchni – zarówno metalowych prętów, jak i betonowych słupów czy drewnianych sztachet. Warto również odtłuścić ogrodzenie za pomocą rozpuszczalnika, który pozbędzie się z powierzchni ogrodzenia wszelkiego rodzaju tłustych plam.

Pomalowanie ogrodzenia

Przed zimą warto pomalować ogrodzenie, gdyż użyte farby i podkłady skutecznie ochronią przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. W tym celu na przygotowaną powierzchnię, to znaczy oczyszczoną i odtłuszczoną, warto nałożyć warstwę gruntu. Gdy już zagruntujemy nasze ogrodzenie, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest nałożenie podkładu. Wtedy na tak przygotowaną powierzchnię ogrodzenia możemy już nałożyć farbę. Pamiętajmy, aby przy posiadaniu metalowego ogrodzenia, koniecznie używać farby do metalu.

Impregnacja ogrodzenia

Jeśli jednak nie posiadamy metalowego ogrodzenia, a np. betonowe, wtedy lepszą opcją niż malowanie będzie impregnacja. Po wyczyszczeniu ogrodzenia wykonanego z betonowych bloków, warto nałożyć na powierzchnię ogrodzenia specjalistyczny impregnat, który zabezpieczy płot zarówno przed opadami atmosferycznymi, jak również przed zadrapaniami czy wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Dzięki temu impregnacja to świetna inwestycja nie tylko na sezon zimowy, lecz również na cały rok.

Impregnacja będzie dotyczyć nie tylko elementów betonowych ogrodzenia, lecz również drewnianych. Jeśli w naszym płocie znajdują się drewniane sztachety, również na nie nałóżmy warstwę odpowiedniego preparatu, który chroni delikatne drewno przed wnikaniem w wody z opadów atmosferycznych.


A jak dbać o ogrodzenia Garden Steel? W trosce o jak najwyższą jakość produktów i zadowolenie naszych klientów, elementy składające się na ogrodzenia zostały zaprojektowane i stworzone w taki sposób, aby żadne warunki atmosferyczne nie wpłynęły negatywnie na bramę lub furtkę ogrodową. Cała konstrukcja została dokładnie zabezpieczona przed korozją oraz pomalowana proszkowo. Wybierz ogrodzenia Garden Steel z gwarancją najlepszej jakości produktu!


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page