top of page

Ogród majowy

Kiedy maj w pełni koloruje nasze ogrody nie mogliśmy pozostać obojętni na to piękno. Chcieliśmy dziś pokazać Wam jak nieprzeciętnie może wyglądać majowy ogród, stworzony umiarkowanym kosztem.

Kochani, wiosna a przede wszystkim miesiąc maj szczyci się swoimi prawami, tak jest i dziś... ;)

Kiedy pogoda chwilami nie zachwyca warto pochylić się nad sensem takich zmian i burzliwych okresów, a co za tym idzie kiedy po burzy wyjdzie słońce nabierzemy nowych sił witalnych do pracy na swoich działkach.


...a pracy jest wiele. Wiosną wszystko budzi się do życia. Zaczynamy przeglądać nasze rabaty, pielimy, grabimy, dosadzamy, zastanawiamy się co tu udoskonalić aby nasz ogród w tym roku jeszcze bardziej nas zachwycał. I tu przychodzimy my z nowymi pomysłami :D

Dzisiejszy post opiera się na projekcie domu i aranżacji zieleni wokół niego. Dla nas oczywiście docelowo najważniejsza jest zieleń.


Do zagospodarowania terenu użyliśmy gotowego projektu domu (zapożyczony ze strony 3dwarehouse.com), reszta to nasza inwencja twórcza. Ogród majowy w naszym wykonaniu cechuje minimalistyczna forma. Przeplatamy w nim lawendę, krzewy i trawy, największe trendy ostatnich lat.

Opieka nad takim ogrodem jest umiarkowanie-zaawansowana. Musimy skupić się tu przede wszystkim na podlewaniu zasadzonych roślin w czym ogromnie pomaga nam zmienność pogody (:D), oraz prowadzeniu i przycinaniu krzewów do określonego kształtu. Warto również pamiętać o ochronie roślin przed szkodnikami. W ubiegłym roku dotarła do nas ćma bukszpanowa, która zniszczyła ogromne połacie tego krzewu. Temat jest nam niezmiernie bliski ponieważ ta roślina została użyta w naszej aranżacji. Pamiętajmy zatem, że okres wylęgania tego szkodnika to cztery tygodnie, warto zadbać aby systematycznie raz na miesiąc opryskać nasze krzewy środkiem ochrony roślin służącym do zwalczania go. Na razie kończymy temat pielęgnacyjno-ochronny naszego ogrodu i przechodzimy do konkretów.

Cały projekt ma charakter poglądowo-użytkowy. Zachęcamy do samodzielnego doboru odmian przedstawionych roślin, które są ogólnodostępne. Na aranżacje frontu składają się trzy rabaty. Pierwsza zagospodarowana w podjeździe, w której widnieje: czosnek ozdobny OSTARA, lawenda wielokwiatowa Anouk, bukszpan. Obok niej ustawiona jest rabata ogrodowa naszej marki Garden Steel w kolorze białym, a w niej: bukszpan, lawenda wielokwiatowa Anouk, czosnek ozdobny OSTARA, cyprysik NANA GRACILIS AUREA, oraz thuja szmaragd w formie trzech kul szczepionych na pniu.

W kolejnej rabacie naszej marki "posadziliśmy" cyprysik NANA GRACILIS AUREA, MISKANT ŚNIEŻNY, MISKANT GRACILLIMUS. Analogicznie zagospodarowaliśmy przestrzeń rabaty betonowej okalającej taras jak i naszych antracytowych rabat mieszczących się obok domu.Nieopodal domu i rabat z trawami, umieściliśmy również trzy rośliny pnące skierowane na dach. Odpowiednie dla tego typu aranżacji będą: bluszcz pospolity i trzmielina (rośliny dostępne w różnych odmianach).
Z zewnątrz front posesji zdobi judaszowiec, od wewnątrz w zestawie trzech pięknie prezentujących się drzew ujęliśmy grab pospolity FASTIGIATA.

I na koniec, obrzeża działki z jednej strony dekoruje różanecznik i bukszpan, a z drugiej cyprysik Lawsona posadzony w zagęszczeniu na przestrzeni około pięciu metrów w narożu działki. Takie usytuowanie roślin nada zagospodarowanej przestrzeni oryginalnego rysu, wyciszenia ale bez zabierania wolnej przestrzeni służącej do zabawy i odpoczynku.


Dodatkowo na wizualizacjach zagospodarowaliśmy miejsce dla przydomowego zielnika z wykorzystaniem naszego warzywnika. Taka opcja świetnie sprawdzi się w zaciszu ogrodu lub na tarasie.


Kochani gdybyśmy kogoś zainspirowali tym projektem, byłoby nam niezmiernie miło otrzymać od Was zdjęcie z realizacji. Prosimy o przesyłanie zdjęć na adres k.lach@gardensteel.pl z waszymi rabatami obsadzonymi według naszego pomysłu.


Z wyrazami szacunku

Garden Steel


P.S. W kolejnym poście planujemy zebrać dla Was podpowiedzi związane z pielęgnacją roślin, które użyliśmy w dzisiejszej wizualizacji. Gdybyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście podzielić się Waszą wiedzą na temat roślin zapraszamy do kontaktu :)243 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

WITAMY :)

bottom of page