top of page
  • kflis3

Palenisko ogrodowe Garden Steel na taras i do ogrodu: jak wybrać najlepsze?

Zaktualizowano: 24 styPalenisko ogrodowe jest świetną alternatywą dla ogniska. Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze, m. in. ze względu na swoje liczne zalety. Palenisko jest nie tylko praktyczne, ale również prezentuje się efektownie w każdej przestrzeni. Współczesne modele wyróżniają się oryginalnym wyglądem i wyjątkową estetyką wykonania. Niektóre z nich są mobilne, co podnosi komfort ich użytkowania. Nie bez znaczenia jest również wysokie bezpieczeństwo korzystania z paleniska.


Czym jest palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe jest to specjalna konstrukcja ze stalową misą o właściwościach żaroodpornych, w której można w sposób całkowicie bezpieczny rozpalić ogień. Jego oparciem jest podwyższona podstawa czy też nóżki. Produkty te można wykorzystywać jako naczynia pod ognisko, ale również jako grill czego przykładem jest palenisko z rusztem. Paleniska nie tylko pozwalają na przygotowywanie posiłków, ale tworzą również przyjemny klimat, oświetlając i ocieplając przestrzeń.

W jaki sposób wybrać palenisko ogrodowe?

Wybrany model musi przede wszystkim odpowiadać naszym preferencjom, jak i współgrać z innymi elementami architektury. Podejmując decyzję, należy zwrócić uwagę na:

Materiał wykonania

Najpopularniejsze na rynku produkty wykonane są ze stali nierdzewnej. Modele te doskonale wpisują się w ramy stylu modernistycznego. Oryginalne paleniska w wersji 2D czy 3D, które oferuje producent palenisk ogrodowych Garden Steel, wkomponują się też idealnie, w nowoczesną przestrzeń. Materiał ten jest wytrzymały, trwały i odporny na czynniki atmosferyczne. Paleniska z niego wykonane charakteryzują się dużą stabilnością, co ma wpływ na bezpieczeństwo rozpalania ognia. Wybierać można spośród modeli stalowych stacjonarnych, jak i mobilnych. Te drugie są stosunkowo lekkie, a więc bez trudu można je przemieszczać w pożądane miejsce.

Kształt

Popularnością cieszą się propozycje o mniej typowych kształtach jak na przykład obszerne palenisko 3D składające się z kilku brył. Co ważne, model ten ma też specjalnie wyznaczone miejsce do przechowywania drewna. Spotkać też można rozwiązania kwadratowe czy też w formie trójkąta w różnych rozmiarach. Warto pamiętać, aby wybór kształtu odpowiadał wystrojowi ogrodu czy tarasu. Designerskie palenisko będzie świetną ozdobą strefy wypoczynkowej.Wielkość

W przypadku dysponowania większą ilością miejsca można sięgnąć po duże kwadratowe palenisko o długości powyżej 120 cm. Taki model pozwoli na przygotowanie większej ilości jedzenia dla wielu gości. Do mniejszych metraży sprawdzi się natomiast małe palenisko trójkątne, o niskiej wadze, które pozwala na bezproblemowy transport. Przy wyborze paleniska, warto zapoznać się z jego średnicą.

Jak dopasować palenisko Garden Steel tak, aby współgrało z otoczeniem?

Do wyboru jest wiele rodzajów palenisk ogrodowych. Bardzo ważną kwestią jest to, aby wybrany model stylem pasował do otaczającej przestrzeni. Nowoczesne paleniska do ogrodu przybierają wiele kształtów i rozmiarów. Wybór wcale nie jest łatwy. Wybierając dane rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę samą estetykę wykonania oraz proporcje. Zakupiony produkt nie może swoim gabarytem przytłaczać całej przestrzeni, ani też gubić się w tle otoczenia. Palenisko do ogrodu musi komponować się architektoniczne z pozostałymi elementami znajdującymi się w ogrodzie czy na tarasie. W ten sposób stanie się ono integralną częścią całego otoczenia.

Palenisko w ogrodzie czy też na tarasie to rewelacyjna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi w klimatycznej i wyjątkowej atmosferze, jaką tworzy palący się ogień.


33 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page