top of page
  • kflis3

Palenisko ogrodowe Garden Steel na taras i do ogrodu: jak wybrać najlepsze?

Zaktualizowano: 24 sty 2023Palenisko ogrodowe jest świetną alternatywą dla ogniska. Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze, m. in. ze względu na swoje liczne zalety. Palenisko jest nie tylko praktyczne, ale również prezentuje się efektownie w każdej przestrzeni. Współczesne modele wyróżniają się oryginalnym wyglądem i wyjątkową estetyką wykonania. Niektóre z nich są mobilne, co podnosi komfort ich użytkowania. Nie bez znaczenia jest również wysokie bezpieczeństwo korzystania z paleniska.


Czym jest palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe jest to specjalna konstrukcja ze stalową misą o właściwościach żaroodpornych, w której można w sposób całkowicie bezpieczny rozpalić ogień. Jego oparciem jest podwyższona podstawa czy też nóżki. Produkty te można wykorzystywać jako naczynia pod ognisko, ale również jako grill czego przykładem jest palenisko z rusztem. Paleniska nie tylko pozwalają na przygotowywanie posiłków, ale tworzą również przyjemny klimat, oświetlając i ocieplając przestrzeń.

W jaki sposób wybrać palenisko ogrodowe?

Wybrany model musi przede wszystkim odpowiadać naszym preferencjom, jak i współgrać z innymi elementami architektury. Podejmując decyzję, należy zwrócić uwagę na:

Materiał wykonania

Najpopularniejsze na rynku produkty wykonane są ze stali nierdzewnej. Modele te doskonale wpisują się w ramy stylu modernistycznego. Oryginalne paleniska w wersji 2D czy 3D, które oferuje producent palenisk ogrodowych Garden Steel, wkomponują się też idealnie, w nowoczesną przestrzeń. Materiał ten jest wytrzymały, trwały i odporny na czynniki atmosferyczne. Paleniska z niego wykonane charakteryzują się dużą stabilnością, co ma wpływ na bezpieczeństwo rozpalania ognia. Wybierać można spośród modeli stalowych stacjonarnych, jak i mobilnych. Te drugie są stosunkowo lekkie, a więc bez trudu można je przemieszczać w pożądane miejsce.

Kształt

Popularnością cieszą się propozycje o mniej typowych kształtach jak na przykład obszerne palenisko 3D składające się z kilku brył. Co ważne, model ten ma też specjalnie wyznaczone miejsce do przechowywania drewna. Spotkać też można rozwiązania kwadratowe czy też w formie trójkąta w różnych rozmiarach. Warto pamiętać, aby wybór kształtu odpowiadał wystrojowi ogrodu czy tarasu. Designerskie palenisko będzie świetną ozdobą strefy wypoczynkowej.Wielkość

W przypadku dysponowania większą ilością miejsca można sięgnąć po duże kwadratowe palenisko o długości powyżej 120 cm. Taki model pozwoli na przygotowanie większej ilości jedzenia dla wielu gości. Do mniejszych metraży sprawdzi się natomiast małe palenisko trójkątne, o niskiej wadze, które pozwala na bezproblemowy transport. Przy wyborze paleniska, warto zapoznać się z jego średnicą.

Jak dopasować palenisko Garden Steel tak, aby współgrało z otoczeniem?

Do wyboru jest wiele rodzajów palenisk ogrodowych. Bardzo ważną kwestią jest to, aby wybrany model stylem pasował do otaczającej przestrzeni. Nowoczesne paleniska do ogrodu przybierają wiele kształtów i rozmiarów. Wybór wcale nie jest łatwy. Wybierając dane rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę samą estetykę wykonania oraz proporcje. Zakupiony produkt nie może swoim gabarytem przytłaczać całej przestrzeni, ani też gubić się w tle otoczenia. Palenisko do ogrodu musi komponować się architektoniczne z pozostałymi elementami znajdującymi się w ogrodzie czy na tarasie. W ten sposób stanie się ono integralną częścią całego otoczenia.

Palenisko w ogrodzie czy też na tarasie to rewelacyjna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi w klimatycznej i wyjątkowej atmosferze, jaką tworzy palący się ogień.


35 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page