top of page

Jak upiększyć swój taras? Połączenie funkcjonalności z pięknym otoczeniem

Wszyscy cenimy sobie swoja przestrzeń domową, jako swój azyl lub oazę spokoju, relaksu, wypoczynku, miejsca w którym spędzamy wolne chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Bardzo ważne jest zatem rozsądne i funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni swojego tarasu. Na co zwrócić uwagę? Na równowagę w podziale przestrzeni między meblami wypoczynkowymi, donicami, oświetleniem, dodatkami w postaci ozdób ogrodowych, miejscem na grilla, huśtawkę czy leżak.Pierwszym aspektem na który należy zwrócić uwagę przy planowaniu, jest wybranie stylu, który jest dopasowany do osobowości, stylu życia, ogrodu i architektury. Możemy wybrać styl włoski, prowansalski, rustykalny, czy nowoczesny. Po wyborze odpowiedniego kierunku, możemy pomyśleć jaka forma spędzania wolnego czasu jest dla nas najlepsza. O czym mowa? Zastanówmy się, czy lubimy spędzać czas na spotkaniach towarzyskich, czy najlepszą formą wypoczynku będzie wypoczynek na wygodnnym leżaku, huśtawne, czy hamaku.

Jakie meble będą odpowiadać do wielkości tarasu i jakie mają spełniać funkcje. Najważniejszy tutaj jest rozmiar zestawu wypoczynkowego i stołu. Z jakiego materiału mają wykonane, w jakim kolorze.

Wyznaczenie miejsca na huśtawkę oraz wybór odpowiednich dekoracji w postaci donic, lampionów, wiatraków i innych dodatków jest uzupełnieniem danego projektu.


Na każdym tarasie lub balkonie obserwujemy donice z pięknymi kompozycjami roślinnymi, lub małymi warzywnikami/zielnikami. Na co zwrócić uwagę przy zakupie donic? Przede wszystkim na to, jaką kompozycję chcemy stworzyć, jakie rośliny lubimy i dobrze się czujemy. Na rozmiar donicy/skrzynki/warzywnika, jakie ma spełniać funkcję (dekoracyjną czy też użytkową), z jakiego materiału mają być wykonane i w jakim kolorze. Na rynku producenci oferują szeroki wybór donic stalowych, drewnianych, betonowych, z tworzyw sztucznych, czy donic glinianych. Zastanówmy się jakie materiały do nas przemawiają pod kątem wizualnym.

Chcielibyśmy skupić się na zaletach posiadania donic metalowych, co jest nowością od jakiegoś czasu na rynku ogrodniczym. Metalowe donice/warzywniki/zielniki są przede wszystkim dość lekkim materiałem. Mniejsze donice ważą już od 6 kg. Ułatwi to bezwzględnie zmiany w naszych aranżacjach. W prosty sposób jestesmy w stanie przenieść daną donice. Kolejną zaletą jest trwałość materiału. Metalowe donice wykonane są blachy ocynkowanej malowanej proszkowo. Czyli posiada 2 warstwy zabezpieczające przed korozją. Przez kilka lat nie trzeba jej odświeżać (tak jak w przypadku donic drewnianych trzeba to robić każdego sezonu). Wpływ niskich temperatur nie ma tutaj żadnego znaczenia. Są mrozoodporne, co w przypadku donic betonowych jest ryzykowne. Możliwość w swobodny sposób zmiany koloru, poprzez malowanie proszkowe. Najważniejszą dla nas cechą donic dekoracyjnych z metalu jest nienaganny i prosty wygląd, który dopasuję się do każdej przestrzeni i stylu architektonicznego. Świetne i trwałe wykonanie, designerski wygląd i możliwość dopasowania wymiarów donic daje duże możliwości przy aranżowaniu swojego tarasu.

Wszystkie kompozycje stworzone na tarasie w donicach w niesamowity sposób umilą nam relaks i wypoczynek wśród najbliższych. #donicemetalowe #donicezblachy #gardensteel #warzywnik


60 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page