top of page

Ogrodzenia żaluzjowe - nowy styl ogrodzeń nowoczesnych

Ogrodzenia żaluzjowe to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych i godnych uwagi modeli ogrodzeń. Dlaczego? Opowiemy o zaletach tej trwałej i pięknej konstrukcji, które możemy zastosować przy planowaniu budowy swojego ogrodzenia. Ważnym aspektem ogrodzeń żaluzjowych jest świetny wygląd, ale również sposób na zabezpieczenie swojej prywatnej przestrzeni. Cenimy sobie swoją przestrzeń i dany model jest wykonany w taki sposób, że nie posiada prześwitów pomiędzy profilami. Oznacza to, że możemy w ciekawy sposób podkreślić styl naszego domu i ogrodu i zadbać o naszą komfort wypoczynku. Żaluzje ogrodzenia zapewnią, że wypoczynek i wspólne zabawy nie będą narażone na spojrzenia przechodniów.Przęsła, furtka, brama przesuwna lub dwuskrzydłowa posiadają zwarty stelaż, oraz dodatkową ramkę która podkreśla całość żaluzji. Odznacza się stabilnością i perfekcyjnym wykonaniem. Wypełnienie/Profile przygotowywane są na maszynach przystosowanych specjalnie do wyginania blachy. Ramy profilu 60mmx40x2mm, żaluzje z blachy ocynkowanej o grubości 1mm wszystkie elementy malowane proszkowo w profesjonalnej malarni.


Świetnym udogodnieniem jest wybór odpowiedniego koloru z palety RAL. Daje nam to ogromną swobodę przy dopasowaniu wszystkich elementów architektury i jej kolorystyki do ogrodzenia. Patrząc na ogrodzenie żaluzjowe mamy pewność, że każdy element jest idealnie dopracowany, połączony i przemyślany. Wszystkie elementy są wycinane laserowo, co daje efekt mistrzowskiego wykonania. Materiał (stal), z której są wykonywane ogrodzenia żaluzjowe jest zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi (ocynkowanie ogniowe). Kolejną warstwą antykorozyjną jest malowanie proszkowe. Odpowiednia farba jest zabezpieczeniem dodatkowym na długie lata, niweluje niedoskonałości stali, zwiększa jej grubość. Elementy są spawane i nitowane. Wszystkie elementy montażowe są doskonale ukryte, co wpływa na wysoki poziom designerski.


Świetną zaletą stosowania ogrodzeń żaluzjowych jest fakt, że tak mocna i jednolita konstrukcja tłumi hałas. Jest to dosyć ważne przy drogach szybkiego ruchu. Drugim ważnym aspektem jest również zatrzymywanie kurzu, czyli jest to świetna zapora która zabezpieczy nasze podjazdy lub elewację przed nadmiernym przemieszczaniem się kurzu np. z sąsiednich pól.


Ogrodzenia żaluzjowe sprawiają wrażenie ciężkiej i mocnej konstrukcji, co daje nam pewność na użytkowanie ogrodzenia przez wiele lat. Mamy tutaj również pewność, że zastosowane grubości blach za nie dopuszczą do nadmiernego nagrzewania się i wyginania blachy pod wpływem czynników UV. Zastosowane materiały i farby wręcz odbijają promienie słoneczne.


Wszystkie elementy ogrodzeniowe oczywiście można zaprojektować w taki sposób, aby dostosować szerokość żaluzji i szerokość prześwitów. To bardzo Ważne. Producent ogrodzeń żaluzjowych dostosowuje się tutaj do indywidualnego pomysłu klienta i wprowadza zmiany. Każdy pomysł lub wizja klienta zostaje przemyślana przez technologa specjalizującego się w branży ogrodzeniowej i “przelewana” na projekt. Indywidualne podejście do Klienta pozwoli na stworzenie niesamowitego ogrodzenia marzeń.

Ogrodzenia żaluzjowe wykonywane były z elementów drewnianych, teraz nowa technologia pozwala stworzyć majstersztyk, z tak trudnego materiału jaki jest stal.
275 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page